Úvod Prevence a doporučení

Prevence a doporučení

Každopádně se vždy oplatí vyhýbat se prostředí, kde se vyskytuje akutní infekce, dodržovat hygienu (umývání rukou a správné ošetření potravin), dbát na vyváženou a zdravou skladbu jídelníčku. Doporučuje se aktivní pohyb, pravidelnost a střídmost v jídle, dobré vyprazdňovací návyky, psychická a emoční rovnováha, vyhýbání se stresům. Nekouřit a alkohol požívat jen v malém množství a občasně (platí i o pivu).

Z přírodních produktů je vždy dobré vyzkoušet bylinné směsi ve formě čajů či kapek na podporu trávení (žaludeční, žlučníkové apod.). Dlouhodobě se mohou užívat i šťávy z aloe vera či mladý ječmen, chlorela, spirulina apod. Obsahují nejen spoustu vitamínů a minerálů, ale dodávají i enzymy podporující trávení či provokují k jejich vylučování přirozeným způsobem. Důležitý je pravidelný pohyb a cvičení, vhodná je například Zumba - mix aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců.

Občas je dobré si dopřát detoxikační kůru, užívat léky na pročištění střev a nastolení jejich zdravé mikroflóry (probiotika, psyllium aj.). Na meteorismus jsou vhodné léky uvolňující křeče, podporují vstřebávání a přirozený odchod plynů (espumisan). Na pálení žáhy a bolest žaludku z překyselení anacida.

Přípravků je hodně, pokud však neúčinkují je zapotřebí odborná léčba.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolesti břicha.cz
Kontakty